معرفی قابلیت جذاب رادیو HD در ضبط های جدید خودرو

شاید شما قبلا چیزی درباره رادیو HD و قابلیت های جدید آن شنیده باشید.اما چه قابلیت های دارد؟ چه ضبط ماشینی با این ویژگی موجود است؟

رادیو HD چیست؟

فن آوری رادیو HD اجازه می دهد تا پخش کننده سیگنال های دیجیتال با کیفیت را پخش کند.برای شنوندگانی که رادیوپخش ماشین با قابلیت رادیوی HD دارند این مزایا عبارتند از:

کیفیت صدای رادیو FMکه تقریبا به همان خوبی یک سی دی است.

کیفیت رادیو AM  به خوبی FM می باشد.

نیاز به هزینه اشتراک ندارد

اطلاعاتی که نشان می دهد شامل اطلاعات مهم ایستگاه،آهنگ ها ،ترافیک، اب وهوا،هشدارهای اضطراری است

امکان گوش دادن به ایستگاههای چندرسانه ای

بیایید نگاهی به هریک از اینها بیاندازیم:

 

خرید رادیو پخش ماشین رادیو HD

 

 

رادیو FM  با کیفیت صدای سی دی

فناوری دیجیتال اجازه می دهد که یک ایستگاه رادیویی اطلاعات بیشتری را در همان موج رادیویی منتقل کند.این به معنی کیفیت صدای بالاتر است.خیلی بیشتر از اینها می توان گفت که رادیو اچ دی کیفیت صدای FM بسیار بالاتر از FM معمولی را می دهد , می توان گفت این کیفیت به CD می رسد.بهتر شدن صدای موسیقی بستگی به ایستگاه محلی شما و تجهیزات رادیویی دارد.

رادیو AM هم به خوبی FM می باشد

رادیو AM  از پهنای باند کمتری نسبت به FM استفاده می کند.رادیو HD پهنای باند کافی به همان اندازه که برای FM اختصاص داده برای ایستگاه AM ندارد ولی به اندازه ای اختصاص داده است که کیفیت آن در حد FM قدیمی باشد.این تقویت کیفیت صدا باعث می شود که رادیو AM گزینه عالی برای جایگزینی با رادیو FM باشد.  این به معنی گزینه ها و امکانات بیشتر برای شنوندگان است.

انتقال اطلاعات بیشتر توسط رادیوپخش ماشین

یکی دیگر از مزایای رادیوپخش دیجیتال توانایی انتقال اطلاعات اضافی همراه با سیگنال موسیقی می باشد.این می تواند به صورت متن قابل اسکرول کردن مانند نام هنرمند ایستگاههای رادیویی بر روی صفحه نمایش ضبط ماشین شما نشان داده شود.با رادیوپخش ماشینی که از این قابلیت پشتیبانی می کند می توان اطلاعات هنرمند و لوگو یا البوم های هنرمندان را که توسط ایستگاه رادیویی ارائه می شود مشاهده کرد. ایستگاهها همچنین می توانند اطلاعات محلی و منطقه ای مانند به روز رسانی هواشناسی ،هشدارهای اضطراری یا حتی ترافیک و ساخت وساز جاده ای را شامل شوند. داده های ترافیکی ۱۰ برابر سریعتر از روش های دیگر تحویل داده می شود.

رادیو علاوه بر تکرار برنامه های آنالوگ خود قابلیت پخش همزمان چندین برنامه را دارند که شنودگان با توجه به علاقه خود می توانند انتخاب کنند مثلا بازی ورزشی یا موسیقی ،همه این کانال های اضافه را می توانیم از طریق رادیو دیجیتال داشته باشیم. در نهایت به شنونده این امکان را می دهند که فرمت های مختلفی را انتخاب کند.

فناوری سیگنال های رادیویی HD

یک شرکت به نام iBiquity Digital این تکنولوژی را ایجاد کرده است .انها مجوز این تکنولوژی را به ایستگاههای رادیویی و تولید کنندگان لوازم الکتریکی مصرفی می دهند. شما می توانید انتخاب کنید که رادیو خود را ارتقا دهید یا خیر،اگر تصمیم بگیریم که رادیو خود را ارتقا ندهیم هنوز می توانیم رادیو انالوگ am ,fm  را گوش دهیم. اگر چه ما ویژگی دیجیتال و کانال های چند رسانه ای را از دست خواهیم داد.

چگونه کار می کند؟

تکنولوژی رادیو HD بسیار شبیه انتقال رادیو آنالوگ سنتی است.ایستگه رادیویی سیگنال های رادیویی دیجیتال و آنالوگ را همراه با یک سیگنال سوم برای انتقال داده های متنی ارسال می کند.

سیگنال دیجیتال قبل از انتشار فشرده می شود.

سیگنال سه لایه از فرستنده دیجیتال پیشرفته رادیویی منتقل می شود.

  تداخل چندگانه ای که توسط سیگنال هایی که از  ساختمان ها  منعکس می شود توسط رادیو دیجیتالی نادیده گرفته می شود، که قادر به تشخیص سیگنال واقعی و نادیده گرفتن تداخل است.
رادیو شما سیگنال دریافت می کند و بسته به تجهیزات شما،  می توانید رادیو دیجیتال یا انالوگ را گوش دهید.

چه فناوری HD نیست؟

فناوری رادیو دیجیتال برخلاف رادیو ماهواره ای  یک سرویس اشتراک با پرداخت هزینه ماهانه نیست. می توان رایگان از آن استفاده کرد و رادیو انالوگ خود را هم در کنار آن داشت.این فناوری تکامل طبیعی رسانه است که رادیو ماهواره ای را بهبود می دهد.اگر رادیو ماهواره ای داشته باشید گاهی اوقات هم دوست دارید رادیو محلی گوش دهید. در اینجا است که پخش ماشین با رادیو اچ دی می تواند کمک کننده به شما باشد.

اگر می خواهید به دنیای رادیوی دیجیتال بپیوندید این به معنای چیزی بیشتر از ضبط خودرو است و امکانات جالب توجهی به شما می دهد.گیرنده دیجیتال رادیویی در بسیاری از خودروهای جدید به عنوان امکانات اختیاری عرضه می شوند. می توان با مراجعه به سایت hdradio.com ایستگاههای رادیویی منطقه را دریافت کرد و به صورت انلاین هم گوش داد.

رادیوپخش خودرو

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *